Saç kaybı. Online bilgi ve ilaçlar. Tedavi yöntemleri.

Kellik ve alopesi tedavisi.

Ortak bilgi

 

Kellik veya alopesi, saç derisini büyük ölçüde etkileyen kısmi veya tam saç dökülmesidir. Kellik tüm kafanın üstünde olabilir veya sadece bölgelerde olabilir. Kelliklerin bilinen kök nedenleri genetik değişkenler, yaşlanma, tüm vücudu etkileyen hastalıklar, kafa derisi sorunları, iyonlaştırıcı radyasyon ve ayrıca ilaçlara verilen tepkidir. Aşamalı saç dökülmesi, beslenme eksikliği, endokrin sistem problemleri, ilaç zehirlenmesi ve diğer çeşitli koşullar nedeniyle tetiklenebilir.

Genetik kellikte saç kökleri ve saç derisindeki yağ bezleri degrade olur ve aynı zamanda saçlar, birkaç kıl cezası, tüylü kıllar olmaya devam edinceye kadar giderek daha da incelir. En tipik kazanılmış kellik türlerinden biri, tipik olarak en kutsal yerlerdeki ve başın tepesindeki kısmi saç dökülmesinden başlayarak, düzgün bir şekilde yayılan erkek tipi kelliktir. Bu sorun en çok otuz yaşın üzerindeki erkeklerde düzenli olarak ortaya çıkmaktadır, ancak bazen çok erken zamanda da orta yaştakiler kadar erken olabilir. Bu tip genetik kellik, yaşlanma prosedürüyle birlikte devam eden hormon modifikasyonlarına kısmen programlanabilir.

Dişiler erkeklerden çok daha az tüysüz hale gelir, ancak desen kelliklerini tanımlayan genetiği tutar ve çocuklarına da geçer. Elde edilen kadın tipi kellik gerçekleştiğinde, genellikle menopozal kadınları etkiler - yani, 45 ila yarım asır yaşlarındaki kadınlarda hormon ayarlamalarına yönelik bir web bağlantısı tavsiye edilir.

Çok sayıda koşul, özellikle de yüksek ateş seviyelerinin belirlediği durumlar kellik yaratabilir. Tifo yüksek sıcaklık veya kızıl yüksek sıcaklık, baş veya tüm vücuttan ani saç dökülmesine neden olabilir. Aşamalı saç dökülmesi, zayıf beslenme, endokrin sistemin koşulları, ilaç zehirlenmesi ve ayrıca diğer çeşitli koşullar tarafından tetiklenebilir. Alopesi universalis, kaş ve kirpiklerden oluşan tüm vücut üzerinde uzun süreli ve aynı zamanda saç dökülmesini tetikler. Alopesi universalis nedeni bilinmemektedir.

Saçkıran, mantar mikrobiyal enfeksiyonları, tüketim apsesi ve yanıklar gibi mantar enfeksiyonları, etkilenen yerlerde saç dökülmesine neden olabilir. Bazı enfeksiyonların çok erken tedavisi, özellikle seboreik dermatit - aynı şekilde kepek yaratan cildin sürekli şişmesi - kafa derisinden saç dökülmesini önlemede iyi olabilir.

Gerçekte, nükleer aletlerin dalgalanmasından kaynaklanan, önemli miktarda iyonlaştırıcı radyasyona maruz kalan insanlar genellikle anlık kellik yaşama eğilimindedir. X ışını yapıcılarının iyonlaştırıcı radyasyona doğrudan maruz bırakılması ve ayrıca kanser hücreleriyle başa çıkmak için kullanılan çeşitli araçlar da anlık kellik yaratabilir. Bunun da ötesinde, sıklıkla hızlı bir şekilde ayrılan tüm hücreleri tahrip etme eğiliminde olan kanser hücrelerinin radyasyon tedavisi, vücuttaki en güncel hücrelerden birkaçından oluşan saç kökleri üzerindeki etkisinden dolayı anlık tam kellik tetikleyebilir.

 

 

Saç dökülmesi tedavisi. Kellik tedavisi için ilaçlar. Çevrim içi satın al.

 

Rogaine

 

Rogaine, saçları yavaşça inceltme veya başın üst kısmında ilerici saç dökülmesi yaşayan insanlarda saç büyümesini tanıtmak için kullanılır.

Tam olarak nasıl kullanılacağı.

Tıbbi uzmanınız tarafından yönlendirilen Rogaine'i kullanın.

Kullanımdan önce saç derinizi hafif saç şampuanı ile temizleyin. Rogaine Remedy kullanmadan önce saçlarınız ve saç deriniz tamamen kuru olmalıdır. Rogaine Servisi'ni kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Yüzmeden önce uygulamadan sonra yaklaşık 4 saat bekleyin ve aynı zamanda seçeneği kullandıktan sonra kafa derinizin yağmurdan sıçramasına izin vermeyin.

Servisin temizlikten en az 4 saat önce saç derisinde kalmaya devam etmesini sağlayın.

Yüzmeden önce uygulamadan sonra yaklaşık 4 saat bekleyin ve saç derinizi, servisi kullandıktan sonra yağmurdan sıçramasına izin vermeyin.

Diğer çeşitli saç bakım ürünlerinden faydalanmadan önce, seçeneğin tamamen kurumasını bekleyin.

Sağlık şirketinize Rogaine'i nasıl kullanacağınızla ilgili her türlü endişenizi sorun.

Tıp Kursu ve Sistem.

Rogaine, saç derisi kıllarının gelişimini artıran bir vazodilatördür. Saç derisinin kılcal damarlarını genişletmesi, saç köklerinin özelliklerini arttırmasının yanı sıra saç derisinin saç gelişimini arttırması da mümkündür.

 

 

Selsun Saç Şampuanı

 

Selsun, süngerin yanı sıra kepek ve seboreik dermatit ile ilgili kafa derisinin kaşıntısının yanı sıra dökülmeyi düzenlemek için özel olarak oluşturulmuş bir saç şampuanıdır. Selsun kepekleri uzaklaştırır, saçları parlak, sağlıklı ve dengeli bırakır, böylece en güzel görünmenizi sağlar.

Seboreik Dermatit, Tinea Versicolor, Kepek Tedavisi ve ayrıca Tinea Capitis tedavisinin tamamlayıcısı olarak.

Talimatlar

- Selsun Hair şampuanını özellikle doktorunuzun yönlendirdiği şekilde alınız. Bu talimatları anlamadıysanız, size açıklığa kavuşturması için farmakoloğunuzdan, kayıtlı hemşirenizden veya tıbbi uzmanınızdan isteyin

- Selsun Saç şampuanı yemekli veya yiyeceksiz olarak alınabilir.

- Selsun Saç şampuanı dozu için kişi tıbbi profesyonelin talimatlarına uymalıdır.

- Selsun Saç Şampuanı'nı en fazla kar elde etmek için tutarlı bir şekilde almak esastır.

- Gerçekten iyi hissediyorsanız, doktorunuzla konuşmadan Selsun Hair şampuanını kullanmayı bırakmayın. Ayrıca belirtileriniz geliştikten sonra, zaman için sürekli bir tedaviye ihtiyacınız olabilir.

 

 

Propecia (aktif madde Finasterid'dir)

 

Propecia (Finasteride), saç dökülmesi (erkek tipi) ile başa çıkmak için kullanılır. Sadece yetişkinler tarafından kullanılmalıdır. Propecia (Finasteride), prostat kanseri hücrelerinin yanı sıra benign prostat hiperplazisi ile başa çıkmak için de kullanılabilir.

Tıbbi araştırmalarda Propecia'nın hem kıl yeri hem de saç çizgisi ile çalıştığı ortaya çıktı.

Doz ve ayrıca talimatlar

Propecia'yı bir bardak suyla, yiyecekle birlikte veya ağızdan alın. Bu ilacı azaltmayı, ezilmeyi ya da yemeyi önleyin.

Sizin için doğru dozajı endişelemek için doktorunuza danışın.

Güvenlik önlemleri

Finasteride veya Dutasteride'den hoşlanmıyorsanız Propecia'yı almadan önce doktorunuza veya eczanenize haber verin; veya başka çeşitli alerjik reaksiyonlarınız varsa.

Bu ilaç cilt tarafından ıslatılabildiğinden, bekleyen ya da gebe kalabilen kadınlar bu ilacı kontrol etmemelidir.

Kontrendikasyonlar

Propecia, Finasteride karşı aşırı duyarlılık tepkisi gösteren müşterilerin yanı sıra, kadınlar veya gençler tarafından kullanılmamalıdır.

Uygulanabilir yan etkiler

En tipik olumsuz etkilerden biri sersemlik, nadir görülen zayıf nokta, uykululuk, istirahat zorluğu, gizli görme, burun damlaması veya doruğa ulaşma sorunlarıdır.

Bu önemli yan etkilerden herhangi birine sahipseniz, Finasteride kullanmayı bırakınız ve aynı zamanda tıp uzmanınızı da arayınız: 4 saat veya daha uzun süre acı veren veya süren penis ereksiyonu, aşırı baş dönmesi veya bayılma.

Son derece önemli bir alerji nadiren olur.

 

 

Proscar

 

Proscar (Finasteride), ek olarak prostatın (BEP) iyi huylu artması olarak adlandırılan Benign prostat hiperplazisi (BPH) ile başa çıkmak için kullanılır. Proscar belirtilerinizi ve semptomlarınızı yönetmenize yardımcı olur, üriner sistem tutulmasını azaltır ve cerrahi prosedür gerektiren riskinizi azaltır.

Doz yanı sıra talimatlar

Proscar'ı, bir bardak suyla, yemekle veya yemeksiz alın. Bu ilacı azaltmayı, ezilmeyi ya da yemeyi önleyin.

Sizin için uygun dozaj endişesiyle tıbbi uzmanınıza danışın.

Önleyici tedbirler

Finasteride veya Dutasteride'den hoşlanmıyorsanız, Proscar'ı kullanmadan önce tıbbi uzmanınıza ya da ilaç merkezinize bildirin; veya başka çeşitli alerjik reaksiyonlarınız varsa.

Bu ilaç cilt tarafından alınabileceği için, bekleyen ya da gebe kalabilen bayanlar bu ilacı ayarlamamalıdır.

Kontrendikasyonlar

Proscar'ın, Finasteride aşırı duyarlılık tepkisi gösteren insanların yanı sıra, kadınlar veya çocuklar tarafından kullanılmaması gerekir.

 

 

Güçlü kafa

 

Head Strong, saçı sağlam, sağlıklı ve dengeli ve aynı zamanda parlak tutmak için yapılmış mineral formüle sahip bir multivitamindir.

Sadece nasıl yararlanılır

Kişisel dozunuzu geliştirmek için doktorunuza danışın.

İlaç Kursu ve Cihaz

C Vitamini Önemli bir antioksidan olan C Vitamini, mükemmel kan dolaşımını korumaya yardımcı olur, vücuttaki toksik maddeleri temizler ve ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir; her biri sağlam, sağlıklı ve dengeli saçlara yardım eder.

Uygun kalsiyum emilimi, kanamayı durdurmaya yardımcı olarak kan akışını arttırır. Kalsiyum ayrıca güvenilir kalp ameliyatı sağlar ve ayrıca saç derisi akışına yeterli kan dolaşımını sağlayan kafa derisi akışını arttırmasının yanı sıra verimliliği arttırır.

Çinko, tüm vücut sistemlerinin büyümesinin yanı sıra gelişimi için de önemli olan önemli bir mineraldir.

Kelp, doğru tiroid özelliğini korumaya yardımcı olan iyottan oluşur. Kelp, sağlıklı proteinlerde ve ayrıca sağlıklı görünen saçların yararlı olumsuz etkileri ile metabolik bakım için istisnai olarak çok önemli yağlarda bol miktarda bulunur.

Selenyum. Tiroid kılavuzuyla ilişkili olarak, sisteme doğrudan birçok hormonal ajan üreten bez, birkaç farklı noktaya değinerek, büyük kafa derisi akışını korur.

Güncel bir araştırma, Vitamin Dsupplementation'ın çıplak bilgisayar farelerinde saç oluşumunu arttırdığını ortaya koydu. Keratinositleri, keratin üreten hücreler, kıl, cilt ve ayrıca tırnakların ana bileşeni olan Vitamin D, saç büyümesini hızlandırır.

Soyadan elde edilen lesitin, hücrelerin mimari elemanlarının sadece ana bileşenlerinden biri olan bir fosfolipittir. Gerekli yağların büyük bir kaynağı olan lesitin, vücudun keratinin sağlıklı ve dengeli gelişimini sürdürmesine yardımcı olur.

Meyan kökü, alopesi'nin kök nedenleri arasında testosteronun (hem erkeklerin hem de kadınların vücutlarında ürettiği) dihidrotestosterona (DHT) dönüşümünü durdurabilen bir maddeye sahiptir.

Araştırmalar, silika tedavisinin saç kaybını azalttığını ortaya çıkardı. Silikon kıtlığının, saç, cilt ve ayrıca tırnak hücrelerinin bakımını azalttığı ortaya çıktı.

Zerdeçal özü aslında Ayurveda ilaç uygulamasında, saç dökülmelerinden oluşan çeşitli durumlar için kullanılmıştır. Saç köklerinin sağlığını ve sağlığını etkilediği düşünülen karaciğer hastalıklarının yanı sıra cilt enfeksiyonlarıyla başa çıkmak için kullanılır.

Soyadaki kimyasal olarak farklı olan izoflavonlar arasında, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olarak hormonal ajan dihidrotestosteronu tıkayarak bir antiandrojen olarak işlev gören, nonsteroidal bir östrojen olan Equol bulunur.

 

 

Finast

 

Finast (Finasteride), erkeklerde belirli erkek tipi kellik (androjenik alopesi) türleriyle başa çıkmak için kullanılır.

Tıp uzmanınızın rehberliğinde olduğu gibi Finast'ı kullanın. Kesin uygulama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi inceleyin.

Ek bir bireysel broşür Finast ile hazır. Bu ayrıntılarla ilgili endişeleriniz varsa farmakoloğunuzla konuşun

Finast'ı yiyeceklerle birlikte veya ağızdan alın.

Tabelalarınızın yenilenmesini gözlemlerseniz Finast'ı da almaya devam edin. Herhangi bir dozaj türünü kaçırmayın.

Finast'ı her gün aynı saatte almak kesinlikle aklınıza alınmasına yardımcı olacaktır.

İlaç Kursu

Finast bir steroid redüktaz önlemedir. Vücuttaki hormonal ajan dihidrotestosteronun (DHT) miktarını en aza indirerek çalışır. Bu, erkeklerde belirli tür saç dökülmelerini engelleyebilir.

 

 

Saç Detangler ve Saç Kremi

 

Saç Detangler ve Saç Kremi saçı pürüzsüz, yumuşak ve dolaşmayan hale getirir. Tamamen kuru, sert ve zayıf saçları saran parlaklık ve parlaklık içerir. Saç derisini nemlendirerek saçı rahat ve dolaşmayan hale getirir.

Tam olarak nasıl yararlanılacağı

Saçı temizledikten sonra nemli saç derisine ve saça uygulayın; 2 dakika beklettikten sonra durulayın.

Tıp Kursu ve Cihaz

Saç bakım kremi sonucunda saçı koruyan Ayakkabı Çiçeği kalıntıları ile zenginleştirilmiştir; Nilüfer saçı besler, yumuşatır.

 

 

Finpecia

 

Finpecia, androgenetik alopesi (erkek tipi kellik), prostat kanseri hücreleri, iyi huylu prostat hiperplazisi tedavisi için kullanılır.

Tipik kullanım

Finpecia, spesifik androjenlerin (erkek hormonal ajanları) görevinden sorumlu olan enzim olan 5 alfa redüktazın sonuçlarını benzersiz şekilde durduran bir malzemedir. Saç kökleri ve ayrıca ter bezleri özellikle bilinçli androjenlerdir: terlemeleri bezlerin yanı sıra mobil seviyede de gelişir, ter bezleri de yağ oluşturur. Mükemmel etkideki saç gelişimi androjenlere bağlıdır. Androjenlerin en büyüğü testosterondur, saç gelişimini etkileyebilmek için hücrelerde dihidrotestosteronda 5 a-redüktaz ile dönüştürülmelidir. Düşük derecelerde T5a-redüktaz derecesi olan bir erkeğin bir sonucu olarak dihidrotestosteron prostatın yanı sıra erkek saç dökülmesinden de sorumlu değildir. Finpesi, androgenetik alopesi (erkek tipi kellik), prostat kanseri hücreleri, iyi huylu prostat hiperplazisi tedavisinde kullanılır.

Önleyici tedbirler

Finpecia, fokal saç dökülmesi (saç dökülmesi), saç gerginliği kaybı, vitaminlerin ve diğer besinlerin yokluğu ile tetiklenen saç dökülmesi, vb. Gibi çeşitli saç dökülmeleri ile baş etmek için kullanılamaz. Finpecia günde 3 ve aylarca, ayrıca saç dökülmesinin yavaşlaması ve kesilmesi gibi her türlü tanınabilir sonuç için daha uzun süre alınması gerekir. 6 aylık bir tedaviden sonra, saçları değiştiren taze genişletilmiş saçlar görülebilir. Finpecia on iki ay boyunca sonuç göstermezse, daha fazla kullanımı makul değildir.

 

 

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

 

Saç Dökülmesini Önleyici Saç şampuanı, kökeni besler ve hasar görmüş saçları güçlendirir.

Tam olarak nasıl kullanılacağı

Saç şampuanını, saç derisinin yanı sıra nemli saçlara dikkatlice masaj yapın. 2-3 dakika bekletiniz ve bolca yıkayınız. Gerekirse tekrarlayın.

Doğal olmayan renkte veya perma saçlarında kullanmak güvenlidir.

 

 

Finasterid

 

Finasterid erkek tipi kellikle başa çıkmak için kullanılır.

Her gün bir tablet alın veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde. Bu ilaç bulaşıkla veya kapsız alınabilir.

Optimum avantaj için, Finasteride'i günlük olarak sık sık alın. Finasterid genellikle avantajların açık olması için 3 ay boyunca düzenli olarak alınmalıdır. Terapi kesildiğinde saç miktarındaki her türlü kazanç kesinlikle kesilecektir.

 

 

Canlandırıcı Saç Yağı

 

Saç Yenileme Yağı, saç dökülmesini önlemek için tamamen doğal sağlıklı proteinlerle saçı besler. Saç gelişimini tanıtır.

Tam olarak nasıl kullanılacağı

Terapiye saçınıza ve saç derinize dikkatlice masaj yapın ve temizlikten önce anlık olarak veya daha da fazla bekletin. En iyi sonuçlar için düzenli olarak kullanın. Sentetik olarak renklendirilmiş veya izin verilen saçlardan faydalanmak güvenlidir.

İlaç Kursu

Saç köklerini beslemek için derinin derinliklerinden geçen, hafif ve yapışkan olmayan organik bir yağdır. Thistles ve ayrıca Hint Bektaşi üzümü saç gelişimini ilan ederken, Çemen ve Chickpea saç dökülmesini durdurmak için tamamen doğal sağlıklı proteinlerle beslenir. Neem ve ayrıca Bael Tree, kafa derisindeki kaşıntıyı kontrol eder.

 

 

Saç dökülmesi kremi

 

Saç Dökülmesi Kremi klinik olarak gösterilmiş bir Ayurveda saç dökülmesi ve aynı zamanda yeniden büyüme formülü kaybıdır.

Saç Dökülmesi Losyonu klinik olarak aşağıdakilerle doğrulanmıştır:

- Saç gelişim döngüsünün Anagenic (Enerjik) aşamasını arttırın

- Saç lifi hücrelerinin hızlı üremesine neden olur

- Saçın çekme dayanımını arttırır ve saç kalınlığını arttırır

Saç dökülmesini olumsuz etkilemeden yöneten bu inovasyon doğal formülü, şu anda dünya çapında birçok tüketicinin tamamen doğal seçeneği haline gelmiştir.

Tam olarak nasıl kullanılacağı

Parmak uçlarıyla saç derisine doğru masaj terapisini dikkatlice uygulayın. Tüm kafa derisini, bileşen tarafından bileşenini örtün. En iyi sonuçlar için, gece boyunca bırakın. İsterseniz sabahın erken saatlerinde yıkayın. Günlük kullanım. Aşırı saç dökülmesi durumunda, günde iki kez kullanın.

Saç gelişim döngüsünün Anagenic (Enerjik) aşamasını arttırır ve ayrıca saç lif hücrelerinin hızlı bir şekilde çoğaltılmasını sağlar ve son olarak saçın gerilme tokluğunu arttırır ve saç kalınlığını arttırır.

 

 

FINAX

 

Finax erkeklerde belirli erkek tipi kellik (androgenic alopecia) türleriyle başa çıkmak için kullanılır.

Hekiminizin rehberliğinde Finax kullanın. Kesin uygulama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi inceleyin.

Finax ile ek bir kişi broşürü sunulur. Bu ayrıntılarla ilgili sorularınız varsa farmakoloğunuzla konuşun

Finax'ı yiyeceklerle birlikte veya ağızdan alın.

Tabelalarınızın yenilenmesi durumunda Finax'ı almaya da devam edin. Herhangi bir dozajı kaçırmayın.

Finax'ı her gün aynı saatte almak kesinlikle aklınıza alınmasına yardımcı olacaktır.

Finax bir steroid redüktaz önlemedir. Vücuttaki hormonal ajan dihidrotestosteronun (DHT) miktarını en aza indirerek çalışır. Bu, erkeklerde spesifik saç dökülmesini engelleyebilir.

 

Main page || Site Map